lpnl-header-blog-christmascarchallenge-03

Hoe is het nu met de winnaars van de Christmas Car Challenge 2020?

4 min leestijdSchoner reizen
De dagen worden korter, het is buiten kouder en de eerste kerstversieringen liggen in de winkels… Dat betekent dat de Christmas Car Challenge van LeasePlan er weer aankomt! We kijken met de winnaars van vorig jaar, Vereniging Kinderkanker Nederland én Hotspot Hutspot, terug op hun jaar rijden met de elektrische auto en de elektrische bakfiets.
Deel dit bericht

Met Manon van Vereniging Kinderkanker Nederland spraken we over waar ze de elektrische auto voor inzetten en wat de ervaringen van haar collega’s zijn met voor het eerst elektrisch rijden.

Hoe gaat het nu met Vereniging Kinderkanker Nederland?

“Het gaat, het is een gek jaar geweest door corona. Bijna het hele jaar konden onze activiteiten, zoals bijeenkomsten voor ouders en leuke uitjes voor de kinderen, niet doorgaan. Ook financieel was dit jaar echt wel pittig. Sinds een tijdje gaat het beter met de acties en komt er weer wat geld binnen.”

Hebben jullie het afgelopen jaar wel gebruik kunnen maken van de elektrische auto?

"Ja, zeker nu we sinds de zomervakantie weer zijn begonnen met activiteiten. We zijn druk bezig om bij mensen thuis, bij sportclubs en bij scholen collectebussen en cheques op te halen. Eind november hebben we een kamp* voor kinderen van 12 tot 18 jaar. Daar hebben we een flinke lading boodschappen voor nodig, die kunnen we mooi nog met de auto halen. Ook gebruikt Mildred, onze directeur, de auto vaak als ze op pad moet voor afspraken.”

*Jammer genoeg kan het kamp vanwege de nieuwe coronamaatregelen niet doorgaan.

Hoe bevalt elektrisch rijden?

"Ik rij zelf al langer elektrisch, dus voor mij was het heel fijn. Sommige collega's moesten wel even wennen aan de auto, maar vonden het daarna prettig rijden. Inmiddels is iedereen gewend en hebben we al aardig wat kilometers in de auto gemaakt! Het blijft natuurlijk wel altijd opletten dat je niet vergeet de auto op tijd op te laden.”

Inmiddels is iedereen gewend aan de elektrische auto en hebben we al aardig wat kilometers gemaakt!

Manon van de Bilt - de RooijActiviteitencoördinator bij Vereniging Kinderkanker Nederland

Er waren plannen om met de auto naar de Mont Ventoux te rijden, zijn die doorgegaan?

"Nee, de collega die voor een inzamelingsactie naar de Mont Ventoux zou gaan, is uiteindelijk toch met iemand anders meegereden. Hij durfde de rit met een elektrische auto niet aan in verband met onzekerheid over oplaadpunten (red. elektrisch rijden in het buitenland is goed mogelijk. Lees hier meer.) Behalve de rit naar de Mont Ventoux, belemmert de elektrische auto ons nergens in. We hebben meerdere oplaadpalen bij kantoor. Ritjes in Nederland zijn daarom eigenlijk nooit een probleem.”

Bob, de oprichter van Hotspot Hutspot, was in 2020 de winnaar van een jaar lang gratis rijden op de elektrische bakfiets. De lockdown betekende voor Hotspot Hutspot een enorme groei in bezorgadressen, de bakfiets is één van de zeven vervoersmiddelen om maaltijden rond te brengen.

Hoe gaat het met Hotspot Hutspot?

"Door corona is er meer armoede en honger ontstaan, we hebben het een stuk drukker gekregen en zijn meer gaan bezorgen. We hebben in Schiedam een Hotspot Hutspot geopend, dat is echt een restaurant waar mensen komen eten. De vestiging in Rotterdam is een groot pakhuis, die locatie gebruiken we nu voor de crisiscatering.”

Waar hebben jullie de elektrische bakfiets vooral voor ingezet?

“Elke dag bezorgen we op ongeveer 125 adressen in Rotterdam en Schiedam maaltijden. Dit is vooral bij mensen die bijvoorbeeld door ouderdom niet mobiel genoeg zijn om bij de Voedselbank een maaltijdpakket op te halen of die door een bepaalde handicap zelf niet kunnen koken. We hebben zeven bezorgers rondrijden, waarvan één de fietskoerier op de bakfiets is.”

Zijn er sinds corona meer bestellingen?

"Tijdens de eerste lockdown moesten al onze restaurants dicht, terwijl er juist tijdens corona meer honger en armoede is ontstaan. Om te zorgen dat mensen niet zonder gezonde maaltijd kwamen te zitten, zijn we gaan bezorgen. Dat begon met 20 maaltijden per dag, maar zijn ondertussen 130 maaltijden en 90 voedselpakketten. Je zou kunnen zeggen dat het eigenlijk een beetje uit de hand loopt.”

Door de elektrische bakfiets kunnen vrijwilligers zonder rijbewijs toch maaltijden rondbrengen.

Bob RichtersOprichter Hotspot Hutspot

Hoe heeft de elektrische bakfiets jullie hiermee geholpen?

“Een deel van onze vrijwilligers heeft geen rijbewijs. Rijlessen zijn niet te betalen als je een uitkering krijgt, en er is geen vergoeding vanuit de overheid. Door de elektrische bakfiets kunnen vrijwilligers zonder rijbewijs toch maaltijden in Rotterdam en Schiedam rondbrengen. We hebben twee vrijwilligers die dit niet hebben en die wel graag maaltijden bezorgen, en die zijn heel blij dat ze de bakfiets kunnen pakken.”

Jullie werken aan de hand van sustainable development goals, hoe past de bakfiets hierin?

“Een groot deel van onze vrijwilligers heeft een laag inkomen of een uitkering. Die hebben niks aan zonnepanelen, Tesla's en biologische kip. Dat is voor hun gewoon niet te betalen. We zoeken het daarom meer in duurzaam werken. En daar past maaltijden rondbrengen met de elektrische bakfiets heel goed bij.”

Stichting Kinderkanker Nederland

De Vereniging Kinderkanker Nederland is er voor iedereen die te maken heeft (gehad) met kinderkanker. Je kunt er terecht voor ervaringsdeskundige informatie, herkenning, steun en een luisterend oor. Want wie begrijpt je beter dan iemand die hetzelfde meegemaakt heeft?

Bezoek de website

Hotspot Hutspot

Hotspot Hutspot gebruikt eten om mensen te verbinden, armoede te bestrijden en buurten te verbeteren. Dat begon in 2012 met één sociaal restaurant waar je voor weinig geld (of gratis als je geen geld hebt) een gezonde maaltijd kon eten. Inmiddels zijn er twee restaurants, waarvan één door corona gebruikt wordt voor crisiscatering. Elke dag bezorgen vrijwilligers maaltijden bij mensen die het nodig hebben in Rotterdam en Schiedam.

Bezoek de website
Geplaatst op 17 november 2021
17 november 2021
Deel dit bericht

Andere artikelen

Wet- en regelgeving
Autobelasting en bijtelling 202320 september 2022 - 1 min leestijdArrowRight
Wet- en regelgeving
Autobelasting en bijtelling 202121 september 2020 - 1 min leestijdArrowRight
Wet- en regelgeving
LeasePlan wereldwijd: 32 weetjes02 mei 2019 - 4 min leestijdArrowRight